Bu resimler , sizi hüzünle karışık gülümsetiyorsa... ......
Ah o beyaz yakalı siyah okul önlüklerimiz...........
"Geçmiş zaman olur ki hayali cihana değer ..." demişler...


Geçmişi özler , geleceğe öykünürüz..


Ama kimilerimizin çocukluğuna , kimilerimizin gençliğine rastlayan bazı anılar bazı çağrışımlar vardır ki , gözünüzün önüne gelince içinizde bir şeyler sızlar.. İçinizdeki çocuk hatırlanır..Gözlerimiz dolar belki ...Geçmiş gitmiştir. Hayal meyal silik anılardır artık ,sanki bizm değil de başka birilerinin yaşadıkları.. ya da bölük pörçük bir sahne , eski bir filim şeridinden arta kalan...İşte bir e-mailin düşündürdükleri...Misketler.......

Laf aramızda , hala , Red Kit in o serüvenlerini gizli gizli okurum... İçimizdeki çocuğu canlı tutmak yaşatmak gerek.. Onun çocuk dünyasının gıdalarını eksik edemem..
Seksek : Daha çok kızların , ama biz oğlan çocuklarının da ara sıra oynadığı bir oyundu.İzocam reklamları vardı radyo ve TV de . Çoğu anımsamaz , ama oradan günlük dile geçmiş " Yöneticimiz uyuyor mu sloganın bugün de yadırgamadan kullanırız.Şöyledir:


Bir apartman görevlisi konutunda dinlenirken , üst kattaki apartman sakini kendisini çağırır ve-"yak şu kaloriferleri kapıcı, donuyoruz!" der. Görevli kaloriferleri yakar.Bu sefer alt kattaki sakin kendisini çağırarak "-söndür şu kaloriferleri kapıcı pişiyoruz, üstelik paralar boşa gidiyor, yöneticimiz uyuyor muuuu?!!!!" diye seslenir.Bunun üzerine görevli-İzocaaaaaaaam" diye bağırarak yardım cağırır ve İzocam uçarak gelerek apartmanın çatısına serilir. Görevli son olarak-"üst kattakiler ısındı, alt kattakiler pişmiyor, benim de koşuşmaktan tabanlarım şişmeyor. Sağolasın İzocam!" der ve reklam son bulur.
Bu reklamlardan sonra "yöneticimiz uyuyor mu?" tabiri halk arasında slogan haline gelmiş olmakla birlikte, bugün de kullanılmaktadır.
("http://tr.wikipedia.org/wiki/Ä°zocam_(reklam)" adresinden alındı.)

Uzay Yolu'nun ünlü Mister Spak'ı :0 yorum:

 
Clicky Web Analytics